Rożne

Pierwsza hulajnoga elektryczna. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Hulajnogi elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród dzieci jak i osób dorosłych. Niewątpliwym atutem hulajnóg elektrycznych jest fakt, iż jest to bardzo wygodny a jednocześnie tani sposób poruszania się. Korzystając z hulajnogi elektrycznej mamy możliwość ominięcia korków i niejednokrotnie możemy dostać się w miejsce docelowe szybciej niż autem czy komunikacją miejską. Co powinny wiedzieć osoby myślące o zakupie pierwszej hulajnogi elektrycznej? Zestaw cennych porad i wskazówek prezentujemy w poniższym artykule.

Hulajnoga elektryczna – czym różni się od tradycyjnej?

Na czym polega najważniejsza różnica pomiędzy standardowymi hulajnogami a tymi elektrycznymi? Chodzi o to, że w tych drugich znajduje się specjalny napęd elektryczny. Aby móc się nimi poruszać, nie musimy odpychać się nogą, co jest ogromnym ułatwieniem. Elektryczny silnik napędza hulajnogę, a naszym jedynym zadaniem jest kierowanie oraz używanie gazu i hamulca. 

Obecnie oferta producentów hulajnóg elektrycznych jest zróżnicowana. Regularnie pojawiają się kolejne modele, które mają odpowiadać potrzebom jak najszerszego grona klientów. Warto pamiętać o tym, że poszczególne hulajnogi elektryczne mogą się między sobą istotnie różnić. 

Po pierwsze: silnik

Elementem, który w największym stopniu decyduje o tym, jak będzie działała hulajnoga elektryczna, jest oczywiście silnik. Moc silnika wpływa na prędkość, możliwości w zakresie przyspieszania czy podjeżdżanie pod stromy podjazdy. Najbardziej podstawowe modele hulajnóg elektrycznych dedykowanych dorosłym są wyposażone w moc wynoszącą minimum 250 W. Dzięki temu można poruszać się nią z prędkością wynoszącą około 20 kilometrów na godzinę. 

Na rynku są również dostępne hulajnogi o mocniejszych silnikach, np. 350 W. Pozwalają one na mocniejsze przyspieszenie oraz są bardziej efektywne w trakcie podjeżdżanie pod strome podjazdy. Oferują też szybszą prędkość wynoszącą około 25 kilometrów na godzinę. 

Więcej cennych porad dla osób szukających hulajnogi elektrycznej można znaleźć na https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-hulajnoga-elektryczna/

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w trakcie szukania odpowiedniej hulajnogi elektrycznej?

W trakcie wybierania odpowiedniej hulajnogi elektrycznej należy wziąć pod uwagę także szereg innych kwestii. Chodzi tutaj o:

  • masę urządzenia – aby móc z łatwością przenosić hulajnogę, należy wybierać modele ważące maksymalnie 10 kilogramów, 
  • opcja składania hulajnogi – jeśli hulajnogę łatwo można złożyć, nie będziemy mieli problemów z jej wygodnym transportem,
  • oferowana prędkość – jeśli hulajnoga oferuje prędkość 20-25 kilometrów na godzinę, to w zupełności wystarczy to do poruszania się po mieście,
  • zasięg, czyli liczba kilometrów, które można przejechać na jednym ładowaniu – im jest ta liczba większa, tym lepiej,
  • maksymalne obciążenie – ograniczenia w zakresie masy użytkowników wynoszą 100, 120, 150 lub więcej kg,
  • jakość wykonania – hulajnogi wykonane z materiałów wysokiej jakości posłużą nam dłużej. 

Z ofertami hulajnóg elektrycznych można zapoznać się na https://www.komputronik.pl/search-filter/17872/hulajnogi-elektryczne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button