Artykuł Sponsorowany

Jak wybrać kurs języka angielskiego online?

Zastanawiasz się nad tym, aby doskonalić swoją naukę języka angielskiego? Chcesz postawić na elastyczność i pełen komfort, ale jednocześnie skuteczność? Kurs angielskiego online może być świetną metodą nauczania. Sprawdź, jak wybrać dobrą szkołę lub nauczyciela do współpracy.

Zanim wybierzesz kurs angielskiego online, ustal sobie cel

Pierwszym krokiem w wyborze kursu angielskiego online jest dokładne określenie Twoich celów. Chcesz lepiej komunikować się za granicą? Uczysz się języka w ramach obowiązków zawodowych? A może chcesz doskonalić swoje umiejętności dla siebie, zdobywając coraz to wyższy poziom nauki? Twoje cele znacznie pomogą w wyborze odpowiedniego kursu, dlatego warto je sprecyzować.

Przykładowo, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, możesz rozpocząć od kursu dla początkujących. Po przejściu całej ścieżki nauczania zyskasz poziom A1/A2.Dalszą naukę możesz kontynuować jako Pre-Intermediate (A2/B1), a następnie Intermediate (B1) i Upper-Intermediate (B1/B2).

Jeśli masz problem z określeniem, jaki poziom aktualnie reprezentujesz, wykonaj test poziomujący. Powinien być on proponowany przez każdą szkołę nauki języka angielskiego jeszcze przed zakupem usługi i rozpoczęciem zajęć.  

Szkoła, nauczyciel czy samodzielna nauka? Jaką metodę wybrać?

Na rynku dostępne są różnorodne typy kursów. Nowoczesne technologie pozwalają nawet na naukę ze smartfonem w ręku, gdziekolwiek jesteś. Na początek weźmy pod lupę aplikacje językowe, które są darmowe albo płatne. Służą do samodzielnego zdobywania kolejnych poziomów, co jest elastyczne i komfortowe.

Ponadto to sam uczeń decyduje o tempie i czasie, który będzie poświęcał na samorozwój. Ma jednak kilka wad. Z reguły nauka ogranicza się do samodzielnego przerabiania materiału, bez możliwości komunikacji z drugim człowiekiem. Korzystanie z aplikacji wymaga też silnej motywacji i samodyscypliny, aby robić to regularnie. 

Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę uczestnictwo w kursie w szkole językowej albo indywidualne lekcje z nauczycielem. Pierwsza metoda pozwala na regularną naukę, co pomaga w utrzymaniu dyscypliny. Masz możliwość poszerzenia swoich kompetencji w grupie, co sprzyja wymianie doświadczeń i praktykowaniu zdobytych umiejętności.

Nauczyciel dostosowuje tempo oraz dobiera materiały edukacyjne w zależności od poziomu danej grupy, a także ustalonego przez szkołę programu. Lekcje prowadzone z lektorem online przekładają się na wysoki komfort i skuteczność. Wyspecjalizowani nauczyciele pracują m.in. dla szkoły Lincoln, dlatego warto zajrzeć i poznać jej ofertę. 

Indywidualne lekcje pozwalają na skupienie się na swoich umiejętnościach i własnych preferencjach. Nauczyciel może na bieżąco korygować błędy. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście brak komunikacji z innymi uczestnikami kursu, co nie tylko wpływa na relacje międzyludzkie, ale też praktykowanie języka.

Angielski online – jak wybrać dobry kurs?

Zanim zdecydujesz się na konkretny kurs, warto poszukać opinii i referencji od osób, które już z niego skorzystały. Opinie uczestników mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości materiałów, skuteczności metody nauczania oraz ogólnego zadowolenia z kursu. 

Koszt jest oczywiście ważnym czynnikiem, ale pamiętaj, aby nie kierować się ceną jako jedynym kryterium wyboru. Najtańszy kurs nie zawsze oznacza najlepszy wybór, podobnie jak najdroższy kurs nie gwarantuje najwyższej jakości. 

Zawsze przeczytaj dokładny opis kursu angielskiego online. Dowiesz się więcej o programie nauczania, harmonogramie oraz programach do prowadzenia zajęć online. Dzięki temu dobierzesz taką metodę, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa. Więcej na temat kursów językowych w szkole Lincoln możesz przeczytać tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button