Artykuł Sponsorowany

Jakie atrakcje są oferowane przez akademiki prywatne?

Można śmiało uznać, że prywatne akademiki w perfekcyjny sposób wypełniły lukę między ograniczeniami tradycyjnych domów studenckich, a wysokim kosztem i problematycznymi właścicielami mieszkań. W niniejszym artykule przedstawimy, jakie atrakcje są oferowane przez tą konkretną formę zakwaterowania. Zapraszamy!

Wybór pokoju

Z pewnością kwestia tego, czy wybór pokoju można uznać za atrakcję, jest dyskusyjna. Jednakże należy pamiętać, że tradycyjne akademiki przeważnie nie oferują takiej opcji, gdyż na zwykłego studenta najczęściej czeka kwatera dwuosobowa. „Jedynki” przeznaczone są dla studentów z wymian zagranicznych, cierpiących z powodu przewlekłych chorób itd.

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/student-rooms/

Założeniem wariantu prywatnego było właśnie wyjście naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy jednocześnie chcą studiować, ale nie chcą być w żadnym razie ograniczani z góry wymuszonym przydziałem. Ponadto wielu z nas ceni sobie przede wszystkim prywatność, a ta jest niemożliwa do osiągnięcia, gdy pokój dzielony jest z nieznajomym.

Taras

W wielu przypadkach akademik nie tyle jest nowym domem, ile jedynie noclegiem służącym do zapewnienia zakwaterowania, ale nic poza tym. Powody tego stanu rzeczy mogą być różne, niemniej jeden z nich może zakładać brak powodów, aby faktycznie spędzać w nim czas z czystą chęcią. Prywatne akademiki zdają się zdawać z tego sprawę, czego przykładem są organizowane przez nich miejsca do socjalizacji, takie jak tarasy. W czasie wakacji można w nich przyjemnie spędzać wieczory na leżakach, wrzucić coś na ruszt znajdujących się tam grilli, a nawet skorzystać z jacuzzi czy zaliczyć filmowy seans za sprawą programu letniego kina.

Siłownia

Chodzenie na siłownię to sposób na redukcję stresu, ucieczkę od codziennych zmartwień i jednocześnie poprawę własnej fizyczności. Trudno się zatem dziwić studentom, którzy chętnie z niej korzystają. Przy czym codzienne dojazdy do niej z akademika, szczególnie gdy ta jest oddalona, może być uciążliwe. Co jednak gdyby znajdowała się dosłownie kilkanaście metrów od waszego akademickiego pokoju i była dostępna całodobowo przez 7 dni w tygodniu? Nie tyle jest to fantazja, ile faktyczna rzeczywistość w akademikach prywatnych, które jednocześnie wyposażają je w wysokiej jakości różnorodny sprzęt.

Jakby tego było mało, to takie obiekty wdrażają też zajęcia z coraz to popularniejszej jogi i możliwość dostępu do wyspecjalizowanych trenerów, których obecność zoptymalizuje poszczególne aktywności fizyczne.

Podsumowanie

Kto by pomyślał, że paręnaście lat temu polscy studenci mieli tak ograniczone możliwości, jeśli chodzi o zakwaterowanie na czas pobierania wyższego wykształcenia? Jesteśmy zdania, że każdy żak zasługuje na komfortowe życie w studenckich realiach, a powiedzmy sobie szczerze, to nie jest możliwe, gdy posiadany nocleg nie spełnia oczekiwań w pełni, a co gorsza w pewnych aspektach utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego właśnie prywatne akademiki za sprawą swojej atrakcyjności zyskują na popularności i renomie, przez co pozostaje się cieszyć z oferowanej alternatywy mieszkalnej.

Artykuł Sponsorowany

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button