Artykuł Sponsorowany

Kultowa historia plecaków Fjallraven Kanken

Od kilku lat noszenie plecaków jest bardzo popularne, rynek oferuje naprawdę szeroki wybór takich produktów, ale często są to artykuły, których zadaniem jest przede wszystkim dobrze się prezentować. W odróżnieniu od produktów tego typu prosty design i wysoka jakość wykonania plecaków Fjallraven Kanken sprawia, że są znane i cenione na całym świecie. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech plecaków Fjallraven Kanken jest ich prostokątny kształt i logo z liskiem.

Początki plecaków Fjallraven Kanken

Początki marki Fjallraven wywodzą się jeszcze z lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to Ake Nordin będąc na górskiej wycieczce, zauważył, że jego plecak jest bardzo niewygodny, przez co musiał wędrować w postawie pół zgiętej. Na początku lat 60. ubiegłego wieku stworzył pierwszy w historii drewniany stelaż, który utrzymywał odpowiednią postawę i podtrzymywał plecy, dzięki czemu spacer po górach był dużo przyjemniejszy. Następnie Ake Nordin zaprojektował stelaż razem z plecakiem od podstaw, założył firmę i nazwał markę Fjallraven. Pierwsze plecaki projektował wyłącznie dla młodzieży w wieku szkolnym i żołnierzy. Jego projekty były cały czas ulepszane, aż do 1978 roku, kiedy powstał pierwszy plecak Kanken.

Podstawą jego wykroju były dwa zeszyty formatu A4, był to niedrogi i funkcjonalny plecak. Miał wiele miejsca na książki, przybory i inne akcesoria, został zaprojektowany przy pomocy Szwedzkiego Stowarzyszenia Przewodników i Skautów. W pierwszym roku, kiedy plecak trafił na rynek, sprzedanych zostało około 400 sztuk, a w następnym już 30 tysięcy. Od początku główne założenia marki to ponadczasowość i funkcjonalność. Design pierwszych modeli plecaka Fjallraven Kanken pozostał w niezmienionej formie do dziś. Utworzono różne wyspecjalizowane wersje, występują w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych, ale schemat struktury i rodzaj materiału pozostają takie same. Mimo zmieniających się trendów, plecaki Fjallraven Kanken są praktyczne, niezawodne i cały czas popularne.

Klasyczny styl plecaka Kanken

Najpopularniejsza wersja plecaków Kanken to model o kształcie prostokąta, który posiada jedną główną przegrodę oraz mniejszą na zewnątrz, zaopatrzony jest w proste ramiączka i uchwyt do noszenia w dłoni. Dysponuje także wyjmowaną z tyłu podkładką, służącą do siedzenia. Jest dobrym rozwiązaniem jako plecak na co dzień, na rower, czy na krótsze piesze wycieczki w góry. Jego uniwersalność sprawia, że pasuje do wielu stylizacji, rozmiarem spełnia wymagania linii lotniczych odnośnie bagażu podręcznego. Ma zapinane rączki, dzięki czemu można przyczepić go do ramy rowerowej lub nawet do wózka dziecięcego, może wtedy służyć jako torba wózkowa. Plecaki Kanken nie należą do najtańszych, ale biorąc pod uwagę, że służą wiele lat, ich cena nie jest wygórowana.

Górski trekking – odpowiednie wyposażenie

Kilkudniowe wycieczki górskie wymagają już większego plecaka, Fjallraven oferuje również propozycje na takie wyprawy. Na krótsze trekkingowe trasy Kanken może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest lekki.

Czy wiesz, że górski trekking może być wygodniejszy z odpowiednią odzieżą? Warto w takim wypadku skorzystać z ubrań specjalistycznych, przy szybko zmieniającej się pogodzie dużo wygodniej poruszać się w ubraniach trekkingowych wykonanych z szybkoschnących materiałów, niż w przemoczonej bluzie i dżinsach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button