Artykuł Sponsorowany

Sprawdzone pomysły prezentowe na Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka to międzynarodowe święto, które obchodzone jest 1 czerwca od 1950 roku. W tym szczególnym dniu każde dziecko powinno zostać obdarowane przynajmniej w symboliczny sposób. Rodzice, chrzestni czy dziadkowie stają wtedy w sklepowych kolejkach, aby wybrać najlepsze zabawki dla swoich pociech. Jakie są sprawdzone pomysły na prezent dla Dzień Dziecka?

TOP 3 prezentów dla dziecka

Wybór prezentu dla dziecka powinien być uzależniony od kilku czynników. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście płeć dziecka. Zazwyczaj dziewczynki mają inne upodobania niż chłopcy. Ponadto warto zwrócić uwagę na kategorię wiekową dziecka oraz jego pasje i zainteresowania. Szczególna uwaga powinna zostać skierowana na możliwości danej zabawki. Warto, aby oprócz samego uśmiechu na twarzy dziecka (co jest oczywiście najważniejsze!) przynosiła ona również inne korzyści, jak np. rozwijała spostrzegawczość, kreatywność czy uczyła zdrowej rywalizacji. 

Wśród topowych propozycji wskazać można na:

Klocki Lego: jako najpopularniejsze klocki, od dawna zajmują czołowe miejsce wśród standardowych, ale zawsze sprawdzonych pomysłów. Można wybrać ich różne serie, dlatego będą dobre zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek; 

Gry edukacyjne, planszówki: dają możliwości wspólnego spędzenia czasu, zmuszając jednocześnie dziecko do wysiłku umysłowego. Ćwiczą one wiele różnorodnych umiejętności, jak chociażby spostrzegawczość; 

Gry kreatywne: dla chłopców dobrym pomysłem będą np. modele samolotu do składania, a dla dziewczynek koraliki, dzięki którym mogą tworzyć swoją własną biżuterię. 

Inne pomysły na dzień dziecka 

Oprócz wskazanych top 3 zabawek warto zwrócić uwagę także na inne możliwości. Dobrym pomysłem będzie wspólne spędzenie z dzieckiem tego dnia. Możemy udać się na ulubione lody, pizzę, do McDonald’s itp. A jeżeli marzeniem naszego dziecka jest park rozrywki, czemu nie! Czerwiec jest już odpowiednio ciepłym miesiącem, aby wybrać się, chociażby do Energylandii i zaznać trochę adrenaliny.  

Gdzie najlepiej kupować prezent?

Zarówno tradycyjne sklepy z zabawkami, jak i ich internetowe odpowiedniki oferują zawsze różnorodny asortyment. Niemniej jednak zabawek dla dzieci szukaj przede wszystkim w sklepach online. Dlaczego? Głównym powodem jest cena, zazwyczaj jest ona dużo niższa, a poza tym można szybko i łatwo porównać ją pomiędzy różnymi ofertami. Ponadto, w tej wersji istnieje dużo szersza możliwość wyboru. W klasycznych placówkach ograniczona jest ilość miejsca, co w formie online nie jest ograniczeniem!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button